Łańcuchy przemysłowe - napędzają Twój biznes

Łańcuchy to cięgna zbudowane z określonej liczby ogniw o tym samym kształcie i rozmiarach, połączonych w ciąg. Jest to niezwykle istotny element przeniesienia napędu w maszynach. Obecnie oferta rynkowa jest bardzo zróżnicowana, ponieważ cięgna łańcuchowe znajdują swoje zastosowanie niemal w każdej branży przemysłowej.

Rosnące zapotrzebowanie sprawia, że na rynku akcesoriów napędowych pojawia się coraz lepszej jakości asortyment. Biorąc pod uwagę ogromną konkurencję, warto postawić na sprawdzonych producentów, których wyroby zyskały sobie uznanie u największych światowych koncernów. Jednym z czołowych dostawców łańcuchów przemysłowych na polski i światowy rynek jest firma Janus.

Janus - firma z tradycją

Firma Janus zajmuje się produkcją cięgien przemysłowych od niemal 40 lat, wspierając największe światowe koncerny. Do tej pory producent zrealizował około 100.000 zamówień. Nowoczesne wyposażenie techniczne w połączeniu z systemem wspomagającym procesy zarządzania ERP, pozwalają na realizację wysokiej jakości usług, w ustalonych terminach. Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa są opisane poniżej cięgna napędowe, oferowane pod marką Solid lub Janus.

Łańcuchy rolkowe Solid

Biorąc pod uwagę konstrukcję, napędowe cięgna rolkowe dzieli się na trzy-, dwu- lub jednorzędowe, a ze względu na wymiary jako typ A lub B. Zastosowanie osadzonych na sworzniach rolek wpływa korzystnie na trwałość i wytrzymałość łańcucha oraz znacznie zmniejsza zużycie zębów współpracujących z cięgłem kół zębatych. Wykonane z odpowiednio dobranych stopów stali łańcuchy Solid, przed zejściem z parku maszynowego, przechodzą przez zautomatyzowane testy kontrolne, zapewniając bezawaryjną pracę urządzeń w zakresie przenoszenia napędu.

Łańcuchy sworzniowe

Obecnie coraz rzadziej stosowane, jednak wciąż produkowane na specjalne zamówienie klientów. Cięgno sworzniowe to szyk ogniw zbudowanych z zewnętrznych płytek, osadzonych luźno na czopach sworzni lub wsadzanych na wcisk. Łańcuchy tego typu posiadają małą powierzchnię roboczą i ograniczoną prędkość do 0,5 metra na sekundę.

łańcuch SOLID

Łańcuch tulejkowy Janus

W przypadku tego cięgna, na idące środkiem sworznie nakładane są hartowane, obrotowe tuleje, a płytki zewnętrzne instalowane są na trzpieniach poprzez wcisk. Ten typ łańcucha osiąga prędkość 15 m/s, pracując w ekstremalnych warunkach i przenosząc duże obciążenia. Używa się go w przemyśle drzewnym oraz hutniczym, a także wszędzie tam, gdzie mechanizm nośny narażony jest na duże zanieczyszczenia takie jak żwir, piasek czy stalowe wióry.

Łańcuchy płytkowe

Łańcuchy płytkowe dzielą się na trzy typy według ich szerokości. Są to LH, LL oraz AL. Wybór jednego z wariantów uzależniony jest od wielkości obciążenia z jakim cięgna będą musiały się zmierzyć. Łączników płytkowych używa się w przemyśle ciężkim oraz stoczniowym. Wykorzystywane są również w nośnikach dźwigów widłowych.

Łańcuchy marki Solid stosowane są powszechnie w przemyśle samochodowym, maszynowym, cementowniach oraz w rolnictwie. Każdy egzemplarz cięgna na wszystkich etapach procesu produkcyjnego poddawany jest testom Działu Kontroli Jakości. Na samym końcu procesu produkcji, łańcuchy sprawdzane są jeszcze pod względem zrywalności. Działania te sprawiają, że cięgna firmy Janus wykazują wysoką efektywność i wieloletnią trwałość.

Kategorie: Technologie,

Komentarze (0)