Jak ściągnąć majątek?

Jeśli Twój dłużnik nie oddaje pieniędzy w wyznaczonym terminie, czas skorzystać z usługi komornika sądowego. Jego zadaniem będzie ściągnięcie należytej kwoty pieniędzy, a jeśli dłużnik okaże się niewypłacalny gotówkowo, zadaniem komornika będzie wezwanie do zapłaty, a w dalszej kolejności poddanie nieruchomości i ruchomości dłużnika pod licytację.

Często dłużnik, przepisuje swój majątek osobom trzecim celem ukrycia swojego majątku. Przez to staje się niewypłacalny i wówczas komornik może zamknąć sprawę z powodu niewypłacalności dłużnika. Często też dzieje się tak, że komornik sądowy zawrze nieformalną umowę z dłużnikiem, przez to dogadają się, aby tak poprowadzić sprawę, by ogłosić niewypłacalność. W tym momencie może wkroczyć detektyw celem zbadania sprawy. Działając na zlecenie klienta będzie prowadził prywatne śledztwo w pełnej dyskrecji. Sprawdzi nie tylko cały majątek dłużnika, ale także zbada sprawę ewentualnych kontaktów z komornikiem sądowym. Jeśli w drodze śledztwa okaże się, że doszło do złamania prawa, wówczas przygotowane przez detektywa dowody mogą się przydać do wytoczenia sprawy sądowej. Sąd dopuszcza do sprawy w formie dowodów wszystkie dokumentacje przygotowane przez detektywa.

Komornik może również współpracować z detektywem celem prześwietlenia sytuacji materialnej, w jakiej znajduje się dłużnik. Może bowiem okazać się, że dokonał on celowego przepisania wszystkich nieruchomości osobom trzecim, działa w czarnej strefie, a żyje na wysokim poziomie finansowym. Wówczas te dane, mogą posłużyć do wytoczenia mu sprawy celem faktycznego sprawdzenia posiadanego majątku. Jeśli celowo przepisywał swój majątek, a miał już zaciągnięty dług, w drodze postępowania sądowego może być oskarżony o skargę pauliańską.

detektyw i komornik

Jeśli dłużnik nie wykazuje żadnego majątku, detektyw zbierze niezbędne w sprawie materiały dowodowe, dzięki którym łatwo będzie można wykazać, że status społeczny dłużnika jest niezgodny z przedstawianymi danymi. Prywatny Detektyw Jarosław Rangotis z Warszawy przestrzega, że dłużnicy często posługują się możliwościami, jakie daje przepisy prawne, jednak detektyw na podstawie akcji śledczej i obserwacji ustali, czy nie doszło do złamania prawa, więcej informacji na ten temat pod adresem www.detektyw.com.pl. Jeśli nieruchomości zostały nielegalnie przepisane najczęściej na właściciela firmy prawniczej, wówczas będzie można żądać gotówki otrzymanej w drodze sprzedaży. Po bardzo szczegółowym śledztwu przeprowadzonemu przez detektywa, a także przy ujawnieniu innych okoliczności, na podstawie których będzie można pozwać dłużnika, można pozostawić mu ofertę nie do odrzucenia. Zwykle dłużnik, ze strachu w obliczu ujawnienia wielu spraw, sam chętnie zgłosi się do spłacenia długu.

Jeśli detektyw przedstawi aktualny stan majątkowy dłużnika, wówczas może być wniesiona do sądu sprawa o przedstawienie faktycznego stanu majątkowego dłużnika. W drodze rozprawy sądowej dłużnik będzie zobowiązany do szczegółowego przedstawienia otrzymywanych dochodów, będzie musiał wnikliwie przedstawić miejsca zatrudnienia, jego opodatkowaniu i wyjaśnieniu zakupu wszystkich elementów wchodzących w skład majątku. Każdy dłużnik, którego sprawa o spłatę długu trafię na wokandę sądową, wówczas jest on wpisywany na listę dłużników do KRS. Jeśli obecnie prowadzi on firmę, wtedy osoba domagająca się zwrotu długu może w drodze prostego postępowania zablokować mu firmę. Wystarczy, że wierzyciel złoży wniosek o zakazie działalności dłużnika.

Zatem, jeśli chcesz kiedykolwiek wejść z kimś w powiązania finansowe, zawsze lepiej bezpiecznie się jest zabezpieczyć. Wystarczy zlecić sprawdzenie kontrahenta przez komornika. Wszystkie dostępne do powszechnej informacji dane, nie są wystarczające w ocenie wierzytelności kontrahenta. Tu potrzebne jest wsparcie detektywa, który prowadzi śledztwo, na podstawie którego prześwietli całą przeszłość kontrahenta, określi jego ewentualne długi, sprawdzi czy kiedykolwiek było prowadzone przeciw niemu postępowanie komornicze, a także przebada jego stan majątku i sytuację finansową. Dzięki tym informacjom, można uniknąć ewentualnych problemów z wypłacalnością kontrahenta w przyszłości.  

Kategorie: Finanse,

Komentarze (0)