Złoże filtracyjne

Złoża filtracyjne używa się do uzdatniania wody, przez co muszą one spełniać określone normy europejskie i posiadać polskie certyfikaty.

Złoże filtracyjne kwarcowe

Złoże filtracyjne kwarcowe – inaczej piasek filtracyjny kwarcowy – to doskonały sposób na filtrację wody i jej odżelazianie. Każda odmiana złoża filtracyjnego kwarcowego charakteryzuje się innymi właściwościami fizyko-chemicznymi, takimi jak:

  • Wilgotność szczątkowa na poziomie 1%
  • Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieralność
  • Neutralne pH 7
  • Nie zmienia smaku, ani barwy wody
  • Wysoka temperatura spiekania (powyżej 1450°C)

Dodatkowo złoża filtracyjne kwarcowe posiadają różne gradacje, kilkakrotnie przesiewane, które mają wielkość zwykle od 0,4 do nawet 16.0 mm. Dzięki temu większość dostarczycieli dowozi złoże filtracyjne do klienta w workach po 25 kg lub w wielkości na życzenie, w cysternach, nawet do 25 ton.

Każda cysterna może pomieścić od jednej do nawet 4 rodzajów różnych złóż filtracyjnych. Jest tak dzięki specjalnym przegrodom, umożliwiającym rozdzielnie między sobą złóż o różnych gradacjach. Co do ceny za złoże filtracyjne kwarcowe to jest to temat do dogadania z danym dostarczycielem.

Żwir filtracyjny

Jeśli chodzi o żwir filtracyjny, to charakteryzuje się on wysoką czystością oraz brakiem zanieczyszczeń ilastych czy organicznych. Dzięki swojej jakości idealnie sprawdzą się przede wszystkim w różnych oczyszczalniach ścieków, choć ich właściwości filtracyjne sprawdzą się też do normalnego uzdatniania wody i użycia ich przy filtracji wody. Żwir filtracyjny nada się zarówno do jedno i wielowarstwowych filtrów.

Podobnie jak w przypadku złoża filtracyjnego kwarcowego, tak i żwir filtracyjny jest pakowany w workach nawet po 25 kg.

Warto wiedzieć, że wiele dostarczycieli piasku filtracyjnego umożliwia dogadanie się nie tylko osobiście, lecz również telefonicznie bądź przez internet.

Złoże filtracyjne kwarcowe - cena

Cena złoża filtracyjnego kwarcowego jest mocno uzależniona od ilości, jakiej potrzebujemy. Wielu sprzedających umawia się więc na rozmowę (online lub w cztery oczy), by dogadać wielkość zakupu i ustalić za niego odpowiednia cenę.

Artykuł partnera

Kategorie: Po godzinach,

Komentarze (0)