Jaka suknia ślubna?

Moda ślubna od zarania dziejów jest tematem młodych dziewczyn, które marzą o tym szczególnym dniu jakim jest ślub. Suknie ślubne zmieniają się na przestrzeni lat i zataczają koło, wracając z jedynie drobnymi zmianami. Inspirujemy się również tym co pokazują wielkie gwiazdy i blogerzy, inspirujemy się nimi. Gwiazdy często wyznaczają nam trendy.

Dawno, dawno temu modne były suknie ślubne, które były krótkie i składały się ze spódnicy i gorsetu. Bywała też moda ślubna na rękawiczki, które dodawały klasy, szyku. Potem przyszedł czas na długie suknie. Suknie ślubne bywały skromne i opływały sylwetkę eksponując młodość i grację w poruszaniu. Pojawiła się też krótka suknia ślubna, mini ale nie wszyscy byli nią zachwyceni. Bywały falbany i przepych. Fryzury również się zmieniały i szły w parze z obowiązującą modą w danym czasie. Moda ślubna rządzi się swoimi prawami i tak, raz przepych, raz skromność, długa, krótka, biała, ecru. Koronka to także element ponadczasowy. Koronki nie należą do tanich ale cena w przypadku sukni ślubnej nie gra roli. Suknie ślubne na lato są także w stylu boho. To styl wzorowany na modzie hipisowskiej. Jest to styl wygodny i luźny. Fryzura perfekcyjnie dopasowana, włosy rozpuszczone lub kok, ewentualnie włosy spięte jakby od niechcenia, rozwiane wiatrem, a jednak kilka godzin układane przez wyspecjalizowanych fachowców w tym temacie. Makijaż to sprawa równie ważna. Dobrze dopasowany do sukienki, osobowości, sprawi, że panna młoda zabłyśnie w kościele i będzie się czuła jak księżniczka. Makijaż jest zawsze wypróbowany. Przetestowany. Dopiero po zaakceptowaniu przez pannę młodą, może zostać zatwierdzony. Ważnym dodatkiem są również buty. Buty czy sandały, jaki obcas? Tu znowu szereg możliwości. Powinny być wygodne. Dzień będzie długi, a często wesele trwa nawet dwa dni. Dobrze, żeby były wygodne.

Na rynku mamy szeroki wachlarz sukienek a moda ślubna dopuszcza też wybór w kolorach. Suknie ślubne miewały różne odsłony. Bywało na bogato i skromnie. Asymetrycznie. Z długim welonem i z krótkim. Kapelusze, diademy. Mimo, że moda ślubna tak się zmienia, to jednak kolor bieli pozostaje i robi takie samo wrażenie jak przed stu laty.

Moda ślubna to także biżuteria. Suknie ślubne zmieniają się wraz z dobraniem odpowiednich dodatków. Szeroki wybór korali, pereł, spinek, opasek, kryształowych gałązek, pozwala wybrać coś wyjątkowego do każdej sukni. Są niczym dzieła, które jak wisienka na torcie dopełnią całości. Wykonane z wysokiej jakości materiałów wyglądają unikatowo. Moda ślubna jest szczególna i pozwala na szaleństwo. Na przepych. Suknie ślubne to wyjątkowo pracochłonne kreacje. Często wykańczane ręcznie w krawieckich pracowniach.

Każda panna młoda chce być wyjątkowa. Chce mieś tą suknię wymarzoną. Kiedy już w głowie ma jakiś pomysł, zaczyna jej szukać w sklepach w całym kraju, w internecie, a często sprawa kończy się u krawcowej, która uszyje na miarę. Potem drobne poprawki, bo suknia musi leżeć idealnie. To w końcu najważniejszy dzień w życiu.

Kategorie: Po godzinach,

Komentarze (0)