Jeden zamiast kilku

Kredyty konsolidacyjne to jedne z najpopularniejszych produktów bankowych ostatnich lat. Przede wszystkim różne oferty kuszą tym, że w ostatecznym rozrachunku będziemy za zobowiązania płacić mniej i co najlepsze tylko jednej instytucji finansowej. A to może podnieść na duchu. Przed zdecydowaniem się na kredyt konsolidacyjny warto jednak sprawdzić, czy proponowana oferta jest faktycznie tak interesująca, jak reklamy nam pokazują.

Jak działa konsolidacja kredytu?

Popularny produkt bankowy w dużym skrócie polega na tym, że otrzymujemy połączenie wszystkich naszych zobowiązań finansowych z różnych banków w jeden kredyt, a tym samym będziemy mieć do spłacenia tylko jedną ratę. Ta zazwyczaj jest dopasowana do naszych możliwości, ponieważ odrębnie negocjujemy z nowym bankiem i ilość rat i ich wysokość. W praktyce więc takie rozwiązanie powinno się nam bardzo opłacać.  

Przygodę z kredytem konsolidacyjnym https://domkredytowy.pl/najlepszy-kredyt-konsolidacyjny/ musimy rozpocząć oczywiście od tego, że przedstawiamy wszystkie nasze zadłużenia oraz dokumenty potwierdzające zdolność kredytową. Na tej podstawie otrzymujemy informację, czy taka oferta jest odpowiednia dla nas. Warto pamiętać, że po kredyt konsolidacyjny najczęściej sięgają osoby, które mają problemy ze spłatą kolejnych rat, ponieważ albo zaciągnęły zbyt wiele zobowiązań albo zmieniła się ich sytuacja materialna. Powodów może być naprawdę dużo. Kluczem do tego, by skorzystać z tej oferty jest przede wszystkim wiarygodność potwierdzona historią w BIK-u.

Konsolidacja na dowolny okres

Dla klienta sama konsolidacja jest o tyle korzystna, że zamiast kilku rat płaci jedną. To nawet z punktu widzenia samopoczucia jest zdecydowanie lepsze wyjście. Bank, jeśli wyrazi zgodę na konsolidację, przede wszystkim nałoży na kredyt jedno wspólne oprocentowanie niezależnie od tego, jakimi były obłożone poszczególne pożyczki. Warunki są oczywiście uzgadniane indywidualnie i zależą od wielu czynników, ale nie możemy się spodziewać, że będzie to znacznie niższy dodatkowych koszt. Poza tym bank będzie proponował nam dłuższy okres spłaty, ponieważ z zasady jest to produkt długoterminowy i jeśli mamy poradzić sobie ze spłatą wielu zobowiązań w jednym pakiecie, to ilość rat musi być relatywnie większa. W tym wypadku oczywiście wiele zależeć będzie od naszej zdolności kredytowej, bo to ona będzie brana pod uwagę przy negocjacjach dotyczących i wysokości kredytu, i czasu jego spłaty. W praktyce może się okazać, że wcale mniej nie zapłacimy tylko zobowiązanie będzie dostosowane do naszych faktycznych możliwości.  

 

Artykuł sponsorowany

Kategorie: Kredyty,

Komentarze (0)