Na czym polega coworking? Znajdź swoje miejsce do pracy!

Coworking z angielskiego oznacza wspólną pracę. Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie potrafią pracować samodzielnie lub nie posiadają odpowiednich warunków do pracy w domu. Coworking proponuje freelancerom wynajęcie pomieszczenia lub biurka, aby cieszyli się oni komfortową pracą wśród innych „wolnych strzelców”. Dodatkowym atutem centrum coworkingowego jest dostęp do Internetu i wszystkich niezbędnych mebli biurowych. Zorganizuj swoją pracę i ciesz się z innymi!

Coworking – co to jest?

Co-working (z angielskiego pracować razem) jest to nowe rozwiązanie dla freelancerów, którzy pracują indywidualnie i sami sobie narzucają rytm pracy (poznaj szczegóły na: http://biznes-lab.pl/oferta/coworking/). Freelancer czy też tzw. wolny strzelec, to osoba, która może wykonywać obowiązki zawodowe w swoim domu. Coworking to zdecydowanie lepszy pomysł niż samotne wykonywanie zleceń we własnych czterech kątach, ponieważ obecność innych pracowników jest dobrą motywacją do działania. Poza tym warunki domowe nie zawsze pozwalają na komfortową pracę.

Kim jest freelancer?

Współcześnie dostęp do Internetu jest nieograniczony, dlatego wolni strzelcy mogą sobie pozwolić na pracę w każdym miejscu na świecie. Do freelancerów możemy zaliczyć ludzi zajmujących się: dziennikarstwem, projektowaniem, tworzeniem tekstów, fotografią, architekturą, grafiką komputerową, tłumaczeniami, itp.

Freelancerzy, którzy pracują zdalnie i prowadzą jednoosobową działalność, teoretycznie mogą wykonywać zlecenia w domu. W praktyce wygląda to trochę inaczej.

Work room i nie tylko

Centrum coworkingowe funkcjonuje w prawie każdym większym mieście. Użytkownicy mają dostęp do darmowego Internetu oraz drukarek i ksero. Dodatkowo w takim centrum istnieje możliwość przygotowania posiłków we wspólnej kuchni. Centra te są też wyposażone w sale szkoleniowe i konferencyjne.

Należy też zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy jest przystosowany do pracy w pojedynkę. Zazwyczaj człowiek ma potrzebę rozmowy z innymi ludźmi, musi się oderwać na chwilę od pracy, zrobić przerwę na kawę lub herbatę i na coś do przegryzienia. Centrum coworkingowe jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ oprócz miejsca do pracy, oferuje również możliwość poznania ciekawych osobowości.

Niebezpieczna praca w domu

Praca w domu wiąże się z wieloma zagrożeniami, do których należą, m.in.: dzieci, małżonkowie, sąsiedzi, telewizor, obowiązki domowe, itp. Poza tym, samotna praca i nieobecność osoby, która mogłaby nas nadzorować prowadzi do braku dyscypliny i niekonsekwentnej pracy. Zazwyczaj jeśli panuje luźna atmosfera i nikt nas nie pilnuje, mamy ochotę na rozmowy telefoniczne, częste przerwy na herbatę i kawę, zajmujemy się tysiącem rzeczy naraz, a w rzeczywistości niczym. Pracowanie w pojedynkę może wiązać się z takimi problemami, jak zaburzona koncentracja, a zamiast wykonywać obowiązki zawodowe, zajmujemy się domowymi. Dodatkowo często też brakuje nam kontaktu z drugim człowiekiem, dlatego warto zastanowić się nad wynajęciem własnej przestrzeni w centrum coworkingowym.

Kategorie: Firma,

Komentarze (0)